Таємничий космос в очаківській бібліотеці
12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики, і цього дня більше 140 країн з гордістю згадують, що є космічними державами. Для України цей день також особливий, оскільки вона входить в першу п'ятірку країн, які мають підприємства, зайняті конструюванням, виробництвом і випробуванням ракет, космічних апаратів і кораблів, а також їхніх двигунів і бортового обладнання. Саме 12 квітня 1961 року, вперше у світі, людина змогла полетіти в космос, це був старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін. З польоту, який тривав 108 хвилин на космічному кораблі «Восток» розпочався новий етап в історії планети Земля – ера завоювання землянами навколосонячного простору. 12 квітня 1981 стартував перший пілотований політ за американською програмою «Шаттл».

В космосі побувало багато українців, але першим космонавтом Незалежної України став Леонід Каденюк, він опанував 54 типи військових літаків. 19 листопада 1997 року здійснив космічний політ, як експериментатор, на американському космічному кораблі Columbia. Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин. Уперше, під час польоту Л.Каденюка, у космосі побували наш тризуб, український прапор, пролунали гімн Незалежної України та українські пісні. Членам екіпажу пісні так сподобались, що вони почали вивчати українську мову.


Учні до польоту готові. Поїхали...

Очаківська міська бібліотека з нагоди Дня космонавтики запросила своїх маленьких читачів – першокласників Очаківської ЗОШ №1 на гру-подорож «Таємничий космос». Спочатку відвідувачі бібліотеки ознайомилися з літературою, представленою на книжковій виставці «Людина. Всесвіт. Космос». Уважно слухаючи розповідь бібліотекаря Солдатенко Олени, діти дізналися про планети сонячної системи, віртуально подорожували над планетою Земля побачивши її з висоти космічного супутника.


Розповідь бібліотекаря Олени Солдатенко про Всесвіт, планети та першого космонавта незалежної України

Малеча отримала творче завдання – створити аплікацію на космічну тематику. Два зоряних екіпажі «Астронавти» та «Орбіта» добре справилися з завданням. Юні авіа - конструктори виготовили свої аплікаційні моделі ракет.


Зоряний екіпаж Астронавти


Зоряний екіпаж Орбіта


Зоряний екіпаж Астронавти

Зоряний екіпаж Орбіта

Особливе враження у дітлахів викликав старенький бібліотечний глобус. Ретельно та з цікавістю школярі шукали на ньому Україну, Очаків і Африку.


Де ж та Африка, Україна та Очаків


Конструюємо ракету


Юні авіа-конструктори


Конструюємо ракету

Юні авіа-конструктори

І сьогодні в епоху ІТ технологій хлопчаки і дівчатка також мріють стати космонавтами.


Дівчатка теж мріють освоювати космос

Хочеться вірити, що серед цих чудових маленьких очаківців можливо теж зростають майбутні підкорювачі космічного простору.

Завідувач бібліотеки Ганна Біла
12 квітня 2018 р.