Повернення з бюджету на рахунок у СЕА ПДВ




ДФСУ в листі від 09.03.2016 р. № 8056/7/99-99-20-03-04-17 надала роз’яснення щодо повернення помилково сплачених грошових зобов’язань з ПДВ.

Контролери повідомляють: поверненню з бюджету на рахунок у СЕА ПДВ підлягають лише надміру сплачені грошові зобов’язання з ПДВ. Водночас чинними нормативно-правовими актами не передбачається повернення з бюджету на рахунок у СЕА ПДВ помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з інших (окрім ПДВ) податків, зборів, платежів (наприклад, із податку на прибуток, акцизного податку тощо).

Згідно з абз. 5 п. 2001.4, п. 43.4 ПКУ, кошти, які надійшли на рахунки, відкриті для обліку надходжень з ПДВ і підпадають під визначене п. 14.182 ПКУ поняття «помилково сплачені грошові зобов’язання», підлягають поверненню за напрямами, що передбачені реченням першим п. 43.4 ПКУ, зокрема:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
  • повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності в платника податків рахунка в банку.