Добро починається з тебе
Перше вересня - це особливий день в житті будь-якої людини незалежно від віку. Перший день нового 2020-2021 навчального року став особливим ще й тому, що після тривалого карантину в навчальних закладах міста Очакова знову залунали дзвінки, які покликали 1432 дитини учня в класи, а наша Очаківська міська бібліотека після тривалої паузи має змогу організовувати зустрічі з читачами.


25 загорілих, веселих, нарядних учнів 3-А класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

Традиційно, в День знань, бібліотека радо зустріла своїх юних читачів. На урок-діалог «Добро починається з тебе» завітали 25 загорілих, веселих, нарядних учнів 3-А класу Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1  з класоводом Васьковою Ларисою Валентинівною та асистентом вчителя Ніколаєвим Євгеном Миколайовичем.

На початку уроку з Днем знань третьокласників привітала завідувачка міської бібліотеки Ганна Біла, потім діалог із школярами продовжила бібліотекар Олена Солдатенко. Першим питанням до дітей було: «Чи знаєте ви що таке толерантність?». Для восьми-дев’яти річних малят це слово було новим і не зрозумілим.


З Днем знань третьокласників привітала завідувачка міської бібліотеки Ганна Біла

«Тема добра, милосердя, толерантності дуже актуальна в наш час, вона близька кожній людині, адже ми – найрозумніші істоти на Землі, людина – створіння соціальне. Ніхто з нас не може бути по-справжньому щасливим без спілкування з рідними, друзями, однокласниками. Вміння спілкуватися з іншими – нелегка справа, вона потребує від кожного терпимості, любові, доброти, навіть самопожертви…» - розпочала свою розмову бібліотекар.


Розпочала свою розмову про толерантність бібліотекар Солдатенко Олена

Учні жваво включилися в діалог, із задоволенням,активно відповідали на запитання ведучої, розгадали вислів «Добро починається з тебе» зашифрований в колограмі, подивилися й обговорили декілька уривків з мультфільмів: «Квітка-семицвітка», «Подарунок», «Чи можна ображати друзів». Найактивнішими були: Димитров Богдан, Яковін Ксеня, Силуянова Марія та ін. Дітки чітко зрозуміли, що толерантність – це насамперед  чесність, терпимість до думок інших, це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу, це здатність сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди, бути витриманими, стійкими, вміти миритися з існуванням чогось або когось.


Найпозитівніші відповіді були у Богданчика Димитрова

Ми не могли не торкнутися теми COVID -19, правил захисту від коронавірусу, ці питання обов’язкові і актуальні. Класовод Васькова Л.В. нагадала дітям про правила особистої гігієни під час адаптованого карантину, знання закріпили переглядом відеоролика «Убережемо себе від хвороби». Слід відмітити, що малята сприймають цю ситуацію відповідальніше і серйозніше ніж дорослі.


Знання закріпили переглядом відеоролика «Убережемо себе від хвороби»

На завершення зустрічі були відзначені кращі читачі бібліотеки - Коваленко Вероніка, Магу Лариса, Федоров Костя та отримали заохочувальні подаруночки, традиційно надані депутатом Миколаївської обласної ради Хасаном Гемаєвим.


Вже три роки поспіль краща і активна читачка бібліотеки  Магу Лариса

 
Вже три роки поспіль краща і активна читачка бібліотеки  Магу Лариса
 


Тихий і трішки сором'язливий Федоров Костя читає найкраще серед своїх ровесників

 
Тихий і трішки сором'язливий Федоров Костя читає найкраще серед своїх ровесників
 


Заохочувальні подарунки від депутата Коваленко Веронікі


Бібліотеку залишали з добрим настроєм, новими знаннями та повітряними кульками

 
Бібліотеку залишали з добрим настроєм, новими знаннями та повітряними кульками
 

Перший день осені був веселим, жарким і цікавим для нас і наших улюблених читачів. Сподіваємося, що всі залишилися задоволені зустріччю і ще не одноразово прийдуть до бібліотеки за цікавою дитячою книжкою і дружнім спілкуванням.

Ганна Біла,
завідувачка Очаківської міської бібліотеки  
01.09.2020