Капітан «Буга»
Федір Олексійович  Торкаєнко народився у селі Покровські хутори. Дід Терентій і батько Олексій – потомствені моряки. Часто батько брав семирічного Федю у море. Уже в ті роки, як згадував Федір, з’явилась у нього мрія стати справжнім моряком, бо полюбив море по справжньому, на все життя.


Федір Олексійович Торкаєнко

 
Федір Олексійович Торкаєнко
 

З 1946 року працював Федір Олексійович на Очаківському рибкомбінаті. Спочатку матросом на транспортних суднах «Сокол», «Кефаль». І мав тоді зрозуміти – море назавжди. І що йому обов’язково треба вчитись.

У 1948 році його посилають вчитися в Одесу на курси судноводіїв малотоннажних суден. Після їх закінчення працює помічником капітана на буксирі «Марс», потім капітаном суден «Сазан», «Камбала».

У 1951 році знову навчання – курси штурманів. Після успішних заліків та іспитів він вже капітан «Туркмена», згодом капітан буксиру «Батайськ». Приходив досвід, підкорялась складна професія.

А з лютого 1958 року Торкаєнко незмінний капітан транспортно-холодильного судна «Буг». Керівництво рибкомбінату довірило молодому, здібному капітану сучасне судно.

В 1971 році Торкаєнко закінчує Херсонське морехідне училище. Це вже після того, як тринадцять років водив морськими шляхами ТХС «Буг».

У 1972 році одним з перших наших моряків йому було присвоєно звання «Ветеран праці».

У 1963 році Федір Олексійович був нагороджений медаллю «За трудову доблесть».

У 1976 році – медаллю «За доблесну працю».

Судно бувало в багатьох чорноморських портах нашої країни. І завжди за його штурвалом був Федір Олексійович Торкаєнко – віддана морю людина.

Капітаном ТХС «Буг» Федір Олексійович був з 1958 року по 1989 рік -  більше тридцяти років.

Подг. Сергей Кузнец
Газета «Очаківський тиждень» №110 от 07.08.2021