Військові комісаріати будуть реформовані
На Миколаївщині успішно тривають системні та комплексні заходи щодо поетапного переходу військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до вимог державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року та на виконання окремого доручення Командувача Сухопутних військ Збройних Сил від 10.01.2018 року №187 виконання заходів переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки заплановано завершити до 30 грудня 2019 року. В Миколаївській області планується створити 25 територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а саме: Миколаївський обласний військовий комісаріат сплановано переформувати у обласний ТЦК та СП, а 24 районні (міські) військові комісаріати – у районні (міські) ТЦК та СП.

Військовий комісар Миколаївського обласного військового комісаріату зазначив, що протягом 2017 року здійснювалась апробація функціонування територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі Чернігівського обласного військового комісаріату. За результатами експерименту було підтверджено доцільність створення нової організаційно-штатної структури в інших військових комісаріатах Збройних Сил України, як нової ефективної структури місцевих органів військового управління. За словами полковника Сергія Іванова «Перехід на новий формат роботи матиме тільки позитивні наслідки та сприятиме прозорості в системі обслуговування і надання сервісних послуг у питаннях соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних, резервістів, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей».

Як уже зазначалося раніше, 16 січня 2018 року за ініціативи військового комісара Миколаївського обласного військового комісаріату в обласній державній адміністрації відбулась нарада з питань обговорення можливості прийняття обласної та районних (міських) програм щодо фінансування обладнання будівель територіальних центрів, які знаходяться на балансі місцевих рад за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Очаківський районний військовий комісаріат також розпочав роботу, щодо поетапного переходу військового комісаріату у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. На початку року була створена робоча група військовослужбовців та працівників військкомату по підготовці відповідних документів, прораховано фінансові ресурси із забезпечення новим обладнанням, оргтехнікою та меблями майбутнього ТЦК та СП, затверджено План створення на базі Очаківського РВК ТЦК та СП, погоджено з керівниками місцевих органів влади План взаємодії з питань формування ТЦК та СП.

Крім того, завдяки шефській допомозі проведено капітальний ремонт даху основного приміщення РВК, проводиться косметичний ремонт головних кабінетів РВК, підготовлено проект обладнання холу (ресепшен) ТЦК та СП – місця чергування за системою «Єдиного вікна» в фойє військкомату.

На даний час робоча група готує проекти Програми матеріально-технічного забезпечення щодо створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі РВК на 2019 рік, які плануються винести на обговорення з місцевими органами влади.

Також розпочато роботу по підбору кандидатів на посади інструкторів – вербувальників ТЦК та СП за новими штатами, які плануються ввести з 01 січня 2019 року, які суттєво відрізняються від діючих штатів РВК в кількісному вигляді. В новому штаті ТЦК та СП збільшено кількість цивільних посад державних службовців головних та провідних спеціалістів. Тому вже зараз військовим комісаром проводяться заходи по вивченню кандидатів на майбутні посади ТЦК та СП, осіб, які мають вищу базову освіту, та бажано досвід роботи в державних органах влади.

В цілому реформування системи місцевих органів військового управління сприятиме прозорості в системі надання послуг військовозобов’язаним, резервістам, військовослужбовцям, членам їх сімей та якісного комплектування Збройних Сил України.

Реалізація визначених заходів щодо створення ТЦК та СП буде сприяти:
• створенню ефективних місцевих органів військового управління з виконанням функцій, щодо комплектування ЗСУ особовим складом та надання сервісних послуг окремим верствам населення;
• впровадженню процесів рекрутингу в систему комплектування ЗСУ особовим складом;
• удосконаленню організації оборонно-мобілізаційної роботи;
• здійсненню заходів щодо ведення територіальної оборони у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;
• взаємодії з громадськими організаціями, місцевими громадами, навчальними закладами з питань військово-патріотичної роботи;
• впровадженню нової ефективної системи обслуговування та надання сервісних послуг щодо соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних, резервістів, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців ЗСУ та членів їх сімей;
• підвищенню довіри суспільства до діяльності місцевих органів військового управління, визначення громадської думки одним із основних критеріїв оцінки діяльності ТЦК та СП.

С.М. Чорний,
ТВО військового комісара
Очаківського РВК
капітан 2 рангу