На допомогу звільненим у запас військовослужбовцям Очаківського гарнізону
Навчальний центр громадської організації «Ліга офіцерів» у м. Очаків Миколаївської області завершив виконання проекту «Допомога в соціальній адаптації звільненим у запас військовослужбовцям ЗСУ» в межах співпраці України з НАТО за напрямом підготовки «Судноводіння маломірних суден». На урочистому закритті курсів виступив керівник проекту – менеджер програм НАТО–Україна пан Крістофер Штаудт.

У своєму привітанні випускникам він підкреслив, що основна мета проекту полягає в підтримці зусиль Міністерства оборони України, спрямованих на мінімізацію негативних соціально-психологічних впливів, які виникають у військовослужбовців під час звільнення в запас або у відставку. Крім того, у своєму виступі менеджер програм НАТО–Україна зазначив, що проект відкриває нові можливості для місцевої влади з питань використання розумового потенціалу та досвіду колишніх офіцерів Збройних Сил України в економічному житті Миколаївської області, а це є своєрідною інвестицією в майбутній розвиток регіону.

Слухачами курсу стали військовослужбовці, які підлягають звільненню в запас в найближчий рік, а також колишні військовослужбовці, що закінчили службу у Збройних Силах України протягом останніх трьох років. Частина студентів – це офіцери, що залишили лави Збройних Сил України 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до проведення АТО/ООС.

Проект проходить по всій Україні в 70 населених пунктах та користується великим попитом. Найбільшим попитом користуються спеціальності, пов'язані з економічним блоком, комп'ютерним напрямом, судноводінням і вивченням іноземних мов.

Під час навчання у м. Очаків Миколаївської області слухачі курсів поглиблено вивчали Морське законодавство, англійську мову із врахуванням специфічної морської термінології, а також пройшли практичні заняття по управлінню маломірних суден. Важливим є й те, що слухачі отримали корисну інформацію щодо механізмів створення власної справи. Цей курс забезпечив не лише професійну перепідготовку, а й підтримку в працевлаштуванні.

На урочистому закритті курсів були присутні представники органів місцевої влади, працівники обласного військкомату та інші почесні гості, залучені до організації перепідготовки військовослужбовців.

Прес-служба ГО «Ліга Офіцерів»