Правила поведінки на зимовій рибалці
Лов риби на замерзлому водоймі досить небезпечне захоплення. Для попередження небезпечних ситуацій рибалкам-любителям необхідно знати деякі правила безпеки пересування та знаходження на водоймі:

1. Перед виходом на лід уважно оглянути місце ловлі, визначить міцність льоду з допомогою міцної палиці. Також необхідно встановити товщу льоду. На лід, менше 7 см, виходити небезпечно. Якщо ви опинились на тонкому льоді необхідно відійти назад ковзаючими рухами, не відриваючи ніг. Безпечним вважається лід зеленого відтінку і товщиною, не менше 12 см.

2. При виборі місця лову треба уникати площ, які вкриті товстим шаром снігу - під снігом лід завжди тонше. Тонше лід і там, де бистра течія.

3. Під час рибної ловлі не можна пробивати багато лунок на невеличкій площі. Пригати, бігати та збиратись великими групами теж небезпечно.

   

4. Кожному рибаку необхідно мати з собою не менш 20 м міцного ланцюга з одного боку на якому повинен бути закріплений вантаж вагою 400-500 гр.

5. Якщо ви побачили, що хтось провалився під лід, необхідно обережно підповзти на відстань, з якої можна кинуть потерпілому ланцюг чи протягнути підручні засоби порятунку.

   

6. Якщо лід почне тріщати,а також при загрозі відриву криги від берега, необхідно негайно покинути місце лову.

7. Забороняється підходити близько до лунок де встановлені промислові знаряддя лову.

8. Крім знань правил поведінки на льоду необхідно також бути витриманим та острожним в будь якій ситуації.

Чорноморський рибоохоронний патруль