Забороненні знаряддя лову для любительского та спортивного рибальства
Часто рибалки використовуючи заборонені знаряддя лову при зустрічі с працівниками рибоохоронного патруля пояснюють свої дії тим, що вони не знали що даний засіб заборонено. Тому, ще раз хочемо нагадати рибалкам, використання заборонених знарядь лову, зідно чинного законодавства України, карається адміністративною та кримінальною відповідальністю. Перед тим як купувати знаряддя лову на ринку та зібратися на рибалку уважно ознайомтесь з Правилами любительського і спортивного рибальства.

Любительський лов риби на водоймах загального користування у літній період (тобто від скресання криги і до льодоставу, за винятком забороненого нерестового періоду) дозволяється з берега або з човна вудками всіх видів (поплавцевою, донною тощо) із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, а також спінінгом (із використанням блешні, воблера, джиг-приманки тощо).

Любительський лов риби на водоймах загального користування у зимовий період (тобто від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку.

Забороняється:
- застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства;
- перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них;
- вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства.

Забороняється лов водних живих ресурсів:
із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння (т.зв. “косіння” риби), спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Серед найбільш популярних знарядь лову серед браконьєрів залишаються:

сітки, «екрани», волоки, павуки.

Збитки від цих засобів лову полягають не тільки у великій кількості виловленої риби в тому числі і водних біоресурсів занесених до Червоної книги України, але ще й у тому, що браконьєри часто забувають їх на місці «промислу», і риба в них гине і отруює продуктами свого розкладу водойму.

Ятери

Виготовляється з металевих обручів, обтягнутих сіткою. Часто до ятера додають крила, щоб перегородити більшу частину водойми. Риболовля ятером відноситься до браконьєрства. Збитки від цих засобів лову полягають у великій кількості виловленої риби в тому числі молоді.

Гачки наживні

Це дуже трудомістка і часу витратна браконьєрська снасть. Гострі гачки, прив'язані до шнурів, кількість гачків буває до 1000 шт. Звичайно, при такій кількості гачків рибі діватися просто нікуди.

Остроги.

Це одне із найдавніших знарядь лову риби. Наприклад, у Фінляндії полювати на рибу з острогою вважається спортом, але в Україні острога – заборонене знаряддя лову. Риба, яка нереститься, втрачає обережність, піддається варварському побиттю острогою, особливо вночі. Браконьєри виходять на воду вночі, підсвічуючи ліхтариками, знаходять напівсонну рибу і багрять різними саморобними тризубами, трохи не вилами.

Електровудки.

Найбільш шкідливий браконьєрський засіб. Це заборонене знаряддя лову впевнено тримає пальму першості за масштабом руйнування екосистеми водойм. В залежності від потужності, вони здатні знищити все живе – від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів. Тим самим на багато років винищується харчова база риби. А та риба, якій вдалося вижити, стає нездатною до розмноження. Після “роботи электроудочників” ділянка водойми стає нежиттєздатною, а гниюча дрібна риба і мікроорганізми перетворюють водойму в мертву зону.

Шановні рибалки не використовуйте заборонені знаряддя лову зберігайте природу та водні біоресурси для своїх нащадків!

Чорноморський рибоохоронний патруль