Початок весняного призову на строкову службу
Очаківський військовий комісаріат інформує:

З 1 квітня 2018 року згідно Указу Президента України №33/2018 від 15 лютого 2018 року розпочався весняний призов на строкову військову службу, який триватиме до 31 травня 2018 р., кожен громадянин України чоловічої статі у віці від 18 до 27 років повинен прибути до військового комісаріату з метою уточнення облікових даних.

З метою попередження випадків ухилення від проходження строкової військової служби надаємо наступну інформацію:

Станом на 30.03.2018 року у Очаківському районі підрозділами національної поліції, військовою прокуратурою, військовою службою правопорядку розшукуються понад 45 призовників.

Згідно вимог п.8 ст.15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники, яким надійшла повістка Очаківського районного військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;

у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.

Матеріали щодо осіб, які не з’явились без поважних причин до військового комісаріату, будуть направлені до національної поліції для відкриття кримінального провадження згідно із ст. 335 Кримінального кодексу України, що тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років.

До відома громадян повідомляємо, що відповідно до рішення Ради Національної Безпеки і Оборони України від 28.08.2014р. «Про невідкладні заходи щодо захисту України, зміцнення її обороноздатності» введеного в дію Указом Президентом України від 24.09.2014р. №744, громадяни, які призиваються на строкову військову службу, не залучаються до виконання завдань в зоні АТО, дотримання цієї вимоги стоїть на суворому контролі у силових відомствах та Президента України.

Соціальні гарантії, на які можуть розраховувати громадяни, які будуть призиватися на строкову військову службу:

  • буде виплачуватися грошова допомога у розмірі 3500 гривень;
  • при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1232 – до 1960 грн. залежно від в/звання і посади);
  • їм надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);
  • час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
  • за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
  • після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:
    • середньої заробітної платні на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);
    • у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Кожен громадянин повинен виконати свій конституційний обов’язок та стати на захист нашої держави – України, а не ховатися за спинами дружин та дітей.

Якщо Ви знаєте, де мешкає громадянин, який ухиляється від проходження строкової військової служби, зателефонуйте за телефоном: (05154) 3-08-36.

Військовий комісар
Очаківського районного військового комісаріату
полковник Г.П.Леурда